Crystalys (2x1,25ml) - Panaxia & Luminera | Hurtownia Aesthetic Pharma
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, dzięki którym możesz w pełni korzystać z naszego serwisu. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Bądź pewny, że strony nie zbierają żadnych innych informacji, oprócz tych zawartych w plikach cookies oraz znacznikach pikselowych. Dbamy o to, aby Twoje dane były u nas bezpieczne Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności. close
Obniżka!

Crystalys (2x1,25ml)

Nowy produkt

CRYSTALYS-LOGO-page-0.jpg

CRYSTALYS 
          

Crystalys to wypełniacz na bazie hydroksyapatytu wapnia służący do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy. Jego producentem jest izraelska firma Panaxia & Luminera, od ponad 30 lat specjalizująca się w produktach farmaceutycznych i medycynie estetycznej. Crystalys jest wyrobem medycznym.

To najsilniejszy na rynku biostymulator na bazie hydroksyapatytu wapnia (55,7%), który natychmiast wypełnia, stymuluje skórę do trwałej odbudowy oraz harmonicznie wiąże się z tkanką. Dzięki tak wysokiemu stężeniu mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” dwa razy szybciej stymuluje fibroblasty do produkcji naturalnego kolagenu, dwa razy szybciej regeneruje, idealnie wygładza skórę dając naturalny wygląd.

Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat, w zależności od wstrzykiwanej ilości, właściwości skóry oraz wieku pacjenta.

Crystalys składa się z mikrosfer (drobinek), 25-45 mikronów średnicy, które są zawieszone w żelowym nośniku, który składa się głównie z bufora fosforanowego gliceryny. Żelowa struktura tworzy się przez dodatek niewielkiej ilości karboksymetylocelulozy. Morfologia kulek, okrągłych, jednakowych, nieporowatych i gładkich, umożliwia łatwe wyciskanie i zapewnia minimum ryzyka przemieszczania się cząstek.

Żel zostaje całkowicie wchłonięty przez makrofagi skóry w ciągu około 3 miesięcy, efekt odmłodzenia utrzymuje się dłużej w porównaniu z zastosowaniem kwasu hialuronowego, a zmniejszenie wypełnienia jest tu minimalne. Preparat nie rozprzestrzenia się też do innych okolic organizmu.

Zabieg idealny, który jest jednocześnie: bezpieczny dla pacjenta i łatwy w obsłudze dla lekarza, daje natychmiastowe i długoterminowe efekty, jest trwały, ale ulega rozkładowi.

Crystalys zgodnie z prawem posiada wszystkie wymagane certyfikaty, na rynek Amerykański certyfikat FDA, a na rynek Europejski certyfikat CE, który zaświadcza iż Crystalys został dopuszczony przez organy UE. W Polsce, jest zgłoszony w Urzędzie Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych (nr zgłoszenia ID 657423617385).

Zalecany rozmiar igły: 25G lub 27G, igły cienkościenne.

WSKAZANIE

Wypełniacz wskazany do iniekcji śródskórnie i podskórnie:

 • zagęszczenie skóry,
 • wypełnienie w obszarze jarzmowym,
 • modelowanie linii żuchwy,
 • modelowanie policzków,
 • likwidacja zmarszczek, takich jak: bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki,
 • odbudowa tkanek na dłoniach,
 • niechirurgiczna plastyka nosa,
 • poprawa napięcia wewnętrznej części ramion i ud,
 • ubytki tkanki podskórnej,
 • wolumetria policzków,
 • efekt liftingu.

SKŁAD

Hydroksyapatyt wapnia, mikrosfery (25-45 μm): 55,70%

Nośnik żelowy: 44,30% (w tym: Glicerol 6,40%, Karboksymetyloceluloza sodu 1,30%, Bufor fosforanowy 36,60%)

Lidokaina: - 

OPAKOWANIE

2 ampułko-strzykawki z 1,25 ml preparatu

2 x strzykawka

2 x 23G 3/4"

2 x 25G

PRZECIWWSKAZANIA
 • stan zapalny skóry i/lub infekcja skóry,
 • skłonność do występowania blizn przerostowych,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • terapia antybiotykowa.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

RELATED PRODUCTS

icon
DARMOWA WYSYŁKA dla zakupów powyżej 500 zł
icon
BEZPIECZEŃSTWO tylko oryginalne produkty
icon
KALENDARZ terminy kongresów
icon
NOWOŚCI w medycynie estetycznej